logo PAWIS
 
 
 

Pan Młody modny i szykowny

W tak ważnym dniu jakim jest ślub każdy chce wyglądać olśniewająco - panowie również. Gdy nie ubłagalnie zbliża się godzina sakramentalnego „tak”, kobieta często z niedowierzaniem patrzy na spokojnego mężczyznę, który nie wie, w czym wystąpi, jaki garnitur włoży w tym szczególnym dniu i zupełnie się tym nie martwi. Kobieta z iskrą w oku przegląda katalogi, wybiera kroje sukienek, koronki, falbanki, kwiatki, gipiury. Mężczyzna… po prostu chce garnitur.

Kiedy rzucicie się w wir przeglądania najnowszych trendów ślubnych, z pewnością zauważycie, że obok klasycznych garniturów, które zawsze mają jedną praktyczną przewagę, bo „są do wykorzystania później, na inne okazje”. Przez cały czas jednak projektanci proponują garnitury z lamówkami, wypustkami, atłasowymi obszyciami. To subtelne elementy kroju, które fakturą tkaniny, grą odcieni podkreślają uroczysty, wyjątkowy charakter ubioru. Kiedy Pan Młody zdecydowany jest na klasyczny fason, może warto, by choć tkanina miała w sobie „to coś”.

W nadchodzącym sezonie ślubnym nadal niezwykle modne będą szykowne smokingi. Znawcy męskiej mody z zadowoleniem obserwują jak swobodnie czują się panowie w tym wyjątkowo eleganckim stroju. Skradł serca nie tylko poważnych panów w dojrzałym wieku. To bardzo cieszy, że mężczyźni są świadomi tego co zakładają, kiedy i z jakimi dodatkami. Do smokingu oczywiście zawsze muchę.

Oj dodatki tez się pozmieniały. Do niedawna królowały fulary, plastrony, krawaty kaskadowe. A dziś mucha bryluje na salonach. Błękitne muchy zakładają chłopcy do komunii, kraciaste lub czerwone - chłopaki na studniówkę, a jedwabiste czarne, granatowe, w subtelne wzory - do ślubu. Świadomi panowie coraz odważniej sięgają również po poszetki. Jak miło spojrzeć na Pana Młodego, u którego z kieszonki piersiowej wychyla się gustownie złożona chusteczka. Powoli do łask wracają również kamizelki. Ale jeszcze chwilę potrwa nim panowie znów przyzwyczają się do ich noszenia.

Kiedyś mówiło się, że do noszenia fraka trzeba się urodzić. Dziś, jeśli ktoś czuje, że ten król wśród odzieży męskiej jest właśnie dla niego, to ślub jest tym wydarzeniem, kiedy należy po frak sięgnąć. To musi być szlachetna wełna, najlepiej szyty na miarę lub właściwie dopasowany do sylwetki. Do fraka oczywiście mucha ale biała i biały kwiat… szal, cylinder, dorożka i królewna z bajki.

Dopasowanie do sylwetki to temat rzeka. Nosi się marynarki zdecydowanie krótsze niż kiedyś. Rękawy nie za długie, tak by wystawał mankiet od koszuli. Spodnie również węższe. A jeśli węższe to i krótsze. Oczywiście dużo zależy od proporcji ciała. Komicznie wyglądałby postawny mężczyzna z brzuszkiem w spodniach wąskich jak rajstopy. W salonie z modą męską pracują zwykle profesjonalni doradcy - styliści, którzy wysłuchają a w razie potrzeby pomogą i podpowiedzą.

 
 
poradniktuuuuuuuuuuuuuuu < ! -- css3 - mediaqueries . js for IE less than 9 -- > < ! -- [ if lt IE 9 ] > < ! [ endif ] -- >